دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 - 05 رمضان 1439 - 21 مه 2018
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه بیست و هفتم ارديبهشت 1397 ساعت 14:28
فارسی | English
صفحه خانه نقشه سایت تماس با ما
تاریخ : چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397     |     کد : 5375

حضور حبیب الله طاهر خانی در شهرستان ورزقان

حبیب الله طاهر خانی معاون وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه در شهرستان ورزقان تشکیل جلسه دادند

حبیب الله طاهر خانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید امروز صبح نوزدهم اردیبهشت ماه به منظور بررسی محل و ساخت شهرک جدید برای اسکان پرسنل کارخانه مس سونگون ورزقان وارد تبریز شدند.
در ابتدا جلسه ای به همین منظور تشکیل گردید و یحیوی فرماندار شهرستان ورزقان با مقدمه ای کوتاه نسبت وضعیت شهرستان و مشکلات اسکان و تردد کارکنان مس سونگون و مسائل مرتبط مطالب را بیان نمودند.
در ادامه دکتر اخلاقی مدیر کل راه و شهرسازی گفت انتظار می رود با توجه به پتانسیل های خوبی که منطقه ورزقان، هم به لحاظ گردشگری هم به لحاظ معدنی، صنعتی و همچنین توسعه های آتی  دارد و البته از مناطق مهاجر فرست هم می باشد باید برنامه ریزی های دقیقی انجام بگیرد تا مشکلات حاشیه ای و زندگی در شهرستان مرتفع گردد و ماندگار ساکنین نیز در منطقه تثبیت گردیده وبه شهری پویا و زنده تبدیل گردد.
طاهر خانی معاون وزیر راه و شهرسازی نیز اظهار داشت با توجه به فعالیت بسیار گسترده ای که در حوزه معدن در شهرستان ورزقان در حال شکل گیری است وزارت راه و شهرسازی نیز باید نسبت به سکونت افراد هم ورود پیدا کرده و شاهد اسکان پایداری در منطقه باشیم و البته زمینه ای را ایجاد کنیم تا با ماندگاری جمعیت در این منطقه بستری برای توسعه اقتصادی و توسعه پایدار فراهم کرده باشیم.
بازدید از کارخانه مس سونگون در شهرستان ورزقان و شهر جدید شهریار در وردی جاده اهر –تبریز نیز از برنامه های مهم سفر طاهر خانی به شهرستان ورزقان بود که پس از اتمام جلسه مذکور انجام پذیرفت.   
 


نوشته شده در   چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397  ساعت  18:02   توسط   مصطفی دانش سلیمانی   
ویرایش شده در چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397 ساعت 18:14 توسط مصطفی دانش سلیمانی
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :